Vitajte, môžete sa prihlásiť alebo vytvoriť účet.

Prečo MY?

 

Čím je naša plavecká škola výnimočná?

 • pre nás je prvoradá spokojnosť dieťaťa, ako aj rodiča
 • rodič v čase výučby svojho dieťaťa môže využiť Kartičku na kávu ZDARMA
 • deti dostávajú plaveckú čiapku a plavecké okuliare ZDARMA
 • každý mesiac oceňujeme jedno dieťa za výrazný pokrok VECNÝMI CENAMI V HODNOTE 80€
 • deti, ktoré navštevujú hodiny plávania, sa môžu zúčastniť suchých tréningov ZDARMA, pod vedením skúseného kondičného trénera Mgr. Michala Tótha
 • organizujeme 2x do roka amatérske plavecké preteky

Vieme Vaše dieťa sprevádzať od začiatočníka/neplavca až po výkonnostného plavca a oveľa viacPonúkame Vám hodiny plávania, na ktorých bude o Vaše dieťa po všetkých stránkach postaranéNajlepší vek, kedy je dieťa pripravené úspešne zvládať priebeh výučby je od cca 5-6 rokov.

 

Poskytujeme:

1.     Kurzy

Začiatočnícke, pokročilé, zdokonaľovacie a výkonnostné tréningy plávaniaKu každému dieťaťu pristupujeme individuálne. Každé dieťa je jedinečné, a tak sa musí k nemu aj pristupovať, pokiaľ chceme, aby malo túžbu sa k vykonávanej aktivite vracať. Dosiahnutie rovnovážneho stavu na hodinách plávania je prvoradým krokom. Aby dieťa dosahovalo pokroky, musí byť aj psychicky vyrovnané. To sa dosiahne jedine PROFESIONÁLNYM a zároveň ĽUDSKÝM prístupom.Výsadou našich tréningov sú malé skupinky detí (na 3-4 deti jeden tréner), čo pomáha k tomu, že je o každé dieťa postarané a tým dosahuje pokrok s každou odplávanou hodinou. Dieťa od 5-teho roku je uschopnené pracovať v skupinke, udržať pozornosť celých 60 min., a čo je najdôležitejšie rozumie pohybu, ktorý sa učí a vie ho zopakovať. Pokroky sa  na tejto vekovej úrovni dosiahnu oveľa rýchlejšie. Dieťa, ktoré sa veľmi bojí a je plačlivé by malo najskôr získať istotu vo vodnom prostredí s rodičom, ktorý je pre neho oporou.

 

Kurzy prebiehajú:

Na Mestskej plavárni sa nachádza malý a veľký bazén. Zastrešuje neplavcov a následne plavcov, cibríme techniku a učíme sa základné pohyby plaveckých spôsobov. Plávame v malých skupinkách.

Na gymnáziu Párovce sa nachádza veľký bazén s 3-mi dráhami, kde sa nachádzajú traja tréneri počas výučby. Bazén je vhodný pre plavcov, ktorý zvládajú na dobrej úrovni kraul, znak, prsia. Venujeme sa tu výkonostnému plávaniu a aj ťažším cvičeniam, ktoré vedú k zdokonaľovaniu techniky, sily a vytrvalosti vo všetkých plaveckých spôsoboch.

 

2.     Tábory

Každoročne uskutočňujeme Letné športovo-plavecké tábory.  Deti majú k dispozícii každý deň švédske stoly plné rôzneho ovocia, napolitániek a vôd, oddychovú zónu s lehátkami a tuli vakmi. Samozrejmosťou sú vonkajšie ihriská a veľa materiálneho vybavenia. Počas týždňa absolvujeme 7 plavecký tréningov, Olympijsky deň, Triatlon, Letný biatlon a rôzne iné činnosti. Ako jediný ponúkame špičkové vybavenie a možnosť vyskúšať si 32 druhov športu.

 

3.     Súťaže

2x do roka organizujeme amatérske plavecké preteky v duchu motivácie, radosti a zážitkov. Ide o zábavu, aby mali deti možnosť vyskúšať si atmosféru pretekov, stretnúť sa s kamarátmi, zašportovať si, alebo porovnať sily. Každý súťažiaci získa diplom za odmenu/odvahu a pre víťazov sú pripravené medaily a poháre. Ako je u nás známe, samozrejmosťou sú švédske stoly (slané, sladké, ovocie, pitný režim), aby mohli deti doplniť energiu.

 

4.     Kondičné suché tréningy

Našim zverencom ponúkame ako možnosť zlepšovania výkonov a celkovej telesnej zdatnosti Kondičnú suchú prípravu ZDARMA. Je organizovaná pre deti, ktoré navštevujú hodiny plávania v našej plaveckej škole ŠK Balance Nitra. Zapojenie suchej prípravy do tréningového procesu má veľký význam. Silný a stabilný stred tela je pre plávanie veľmi dôležitým faktorom. Pevný stred tela umožňuje vyššiu produkciu sily horných a dolných končatín a v neposlednom rade pomáha k udržaniu správnej polohy a rovnováhy vo vode. Dôležitou súčasťou suchej prípravy sú aj kompenzačné cvičenia s dôrazom na ramenný kĺb. Takáta forma tréningu prebieha formou zábavy a hier za pomoci rôznych pomôcok. O Vaše deti sa stará skúsený kondičný tréner Mgr. Michal Tóth

 

 

 

 • Decathlon
 • arena
 • plutvy
 • sun
 • jako